top of page

Lasten ja nuorten Hapkido, 6-14 vuotiaat. Syyskausi 2025

su 10.8.

|

Helsinki

Energistä Hapkidoa lapsille ja nuorille. Koordinaatio, kunto ja sosiaaliset taidot kehittyvät samalla hauskan harrastuksen parissa!

Rekisteröinti päättyy 01.11.2025 klo 16.00

Lasten ja nuorten Hapkido, 6-14 vuotiaat. Syyskausi 2025
Lasten ja nuorten Hapkido, 6-14 vuotiaat. Syyskausi 2025

Paikka & aika

10.8.2025 klo 14.00 – 20.12.2025 klo 16.00

Helsinki, Maatullinaukio 2, 00750 Helsinki, Suomi

Vieraita

Tietoa tapahtumasta

Junioreiden hapkido tarjoaa lapsille ja nuorille haastavaa ja hauskaa liikuntaa korealaisen kamppailu- ja itsepuolustustaidon opettelun merkeissä. 

Junioreiden hapkido perustuu samoihin konsepteihin kuin aikuisten hapkido, mutta harjoittelussa on otettu huomioon lasten ja nuorten vaatimat erityispiirteet. Ryhmä sopii hyvin lapsille ja nuorille, jotka ovat kiinnostuneet itsepuolustustaidon oppimisesta, tai haluavat muuten innostavan ja mielenkiintoisen liikuntaharrastuksen.


Ilmoittautumalla ryhmään mukaan varmistat paikkasi ryhmässä.

Alussa tarvitset varusteiksi vain t-paidan, verkkarit sekä iloista mieltä!

Meillä on kaksi erillistä ryhmää lapsille ja nuorille, n. 6-9 vuotiaat ja n. 9-14 vuotiaat. Huom! Mikäli ryhmä(t) jää jostakin syystä pieniksi (alle 8 osallistujaa) ryhmät yhdistetään. Tässä tapauksessa alku-ja loppuleikit on yhteiset. Varsinainen harjoittelu tapahtuu aina oman ikäryhmän harrastajien kanssa


Nuorten Hapkido harjoitukset ovat torstaisin klo 16 ja sunnuntaisin klo 15.00 alkaen. Lasten Hapkido harjoitukset ovat torstaisin klo 17 ja sunnuntaisin klo 14.00 alkaen.


Rekisteröinti päättyy 01.11.2025 klo 16.00

Jaa tämä tapahtuma

bottom of page